« Ansamblid »

ansamblid "Esmaspäev" ja "Neljapäev"

Kui käsikellastuudio sai endale ilusad pronkskellad, kutsuti kellamängu proovima ka huvilised täiskasvanud. Kuna meid kogunes nii palju, et kellalaua taha ära ei tahtnud mahtuda, moodustati kaks ansamblit. Vastavalt proovide toimumise päevale said ansamblid omale nimed: „Esmaspäev“ ja „Neljapäev“.

Ansamblisse “Neljapäev” kogunesid inimesed, kes tundsid suurt soovi mängida käsikelli just neljapäeval ja „Esmaspäeva“ liikmetel oli võimalik proovides käia just nimelt esmaspäeval. Mõlemasse rühma kogunes kirju seltskond, kellest osad olid muusikaga nö sina-peal juba lapsest peale, teised aga mäletasid noodikirja ähmaselt oma ammusest kooliajast. Niiviisi üksteist toetades alustasime 2011.a sügisel oma kellateekonda. Ikka veel on esimesest hooajast meeles ärevad hetked enne ülesastumisi ja pisikesed naljakad äpardused.

Meie senise lühikese kooseksisteerimise kõige suurem ettevõtmine „Neljapäevale“ on ühine kontsertreis läbi Rootsi Saksamaale koos Pärnu kammerkooriga. Tundsime ennast andekate ja ilusatena. Väga huvitav ettevõtmine oli ühiskontsert Tallinna kellaansambliga NoBell Laureates. „Esmaspäev“ seevastu võttis enda õlule esinemised Tallinki jõuluprogrammides, eesti vabatahtlike üritusel Pärnu Kontserdimajas, kus osales ka Toomas Hendrik Ilves ja kellastuudio tutvustamise Maire Aunaste saates „Tõuse ja sära“.  

Harjutame usinalt, et olla valmis uuteks väljakutseteks.

ansambel "Neljapäev"
ansambel "Esmaspäev"

ansambel "Senjoorad"

Seenioride ansambel loodi aastal 2015. Ansamblis mängib 11 väärikat, uudishimulikku, teotahtelist ja elurõõmsat daami vanuses 60+. Sedalaadi käsikellaansambel on Eestis seni ainulaadne ning Pärnu Käsikellastuudio juhendaja tegevust on märgatud ja tunnustatud. Elo Kesküla pälvis oktoobris 2016 Seenioride ansambli asutamise eest üle-eestilise auhinna nimega “Tegu eakale”. 

ansambel "Senjoorad"
Scroll to Top